Breathariánstvo

Dámi a páni, zlatý klinec bullshitov o strave a zdraví je tu – breathariánstvo. V ľudskej reči – život bez jedla (nekonečná hladovka), alebo trošku výstižnejšie – život zo vzduchu (teda pardon, z energie – „prány“). A v rozumnej reči – čistá sprostosť.

Tento majsterstuck medzi bullshitmi nájdete často aj pod názvom Inedia.

Hlavne v poslednej dobe, kedy sa bullshity šíria internetom ako mor, nájdete o tomto „fenoméne“ hrče šarlatánskych článkov a dokonca rovno aj niekoľko dokumentárnych filmov, či „prednášok“. Samozrejme sa jedná o čisté hovädiny a ak rovno nevyznievajú debilne, tak sa snažia na základe ezoterických výmyslov „dokázať“, že to je naozaj možné.

Prakticky celú dobu sa operuje len v rovine viery, ezoteriky a spiritualizmu. Podobná dlhodobá hladovka sa totiž so znalosťami o fyziologických procesoch, biológii a chémii v našom tele nedá označiť inak ako pomalou samovraždou vyhladovaním.

Aby sme si neklamali – v podstate, život bez stravy možný je. Vedci to už skúmali a vravia nám to celkom jasne – bez jedla aj pitia človek vydrží cca 10-14 dní, bez jedla (ak pije) cca 20-40 dní. Má to len jeden zádrheľ – že to končí smrťou.

No a čomuže to vlastne tí breathariáni veria? Väčšinou sú presvedčení, že človek k životu stravu nepotrebuje a jeho „energetické nároky“ sa dajú uspokojiť príjimaním energie (prány) zo slnka. Inak povedané – opaľujú sa až kým neumrú hladom.

Teda pokiaľ sa nejedná rovno o podvodníkov (tým sú myslení všetci hlásatelia Breathariánstva, ktorí tvrdia že tak žijú dlhšie ako 3 mesiace – čiže neumreli ako mali 🙂 ). Tí si samozrejme doprajú všakovaké jedlá, dokonca aj tie z fastfoodov (a áno, boli pri tom načapaní). Celá ich Breathariánska show je len na oklamanie hlupákov a zarobenie na predaji kníh, usporiadávaní prednášok atď (šarlatánska klasika).

Čo môžu a čo nemôžu Breathariáni?

Môžu len piť čistú vodu a opaľovať sa 🙂

Nemôžu jesť nič.

Výhody Breathariánstva

  • rapídne schudnutie
  • prečistenie ľudského genetického kódu od debilov v dôsledku samovraždy vyhladovaním sa na smrť.

Nevýhody Breathariánstva

  • žiadne minerály
  • žiadne vitamíny (pardon, možno nejaké to Dčko zo slniečka)
  • žiadne antioxidanty, fytochemikálie, stopové prvky
  • žiadne bielkoviny, sacharidy, či tuky
  • nie len že sa nezakladá na poznatkoch o strave a našom organizme, ale surovo tieto poznatky ignoruje a hudie si to svoje ezoterické , slniečkovské, multidimenzionálne, čakrové a pránové prd
  • prakticky sa nejedná o diétu ani stravovací systém v pravom slova zmysle, ide skôr o dosť neoriginálny a hlúpy spôsob samovraždy